ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Konferencja "LNG w Polsce i Europie 2017"

Kiedy: 29 maj 2017
Miejsce: Warszawa
Organizator: Adventure Consulting
XVII Konferencja "Rynek Gazu 2017"

Kiedy: 26 - 28 czerwiec 2017
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku Energii
XII Ogólnopolski Kongres PETROBIZNES - Paliwa Chemia Gaz

Kiedy: 28 czerwiec 2017
Miejsce: Warszawa, Hotel Marriott
Organizator: Europejskie Centrum BiznesuSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Akcje Gazpromu w dół po informacji o dywidendzie
19.05.2017r. 06:15

Zamieszanie wokół dywidendy Gazpromu nie służy notowaniom akcji spółki na moskiewskiej giełdzie. Na początku tygodnia ich kursem zachwiała wypowiedź prezydenta Putina o papierowych zyskach Gazpromu, które stawiają pod znakiem zapytania wypłatę dywidendy. W czwartek akcje rosyjskiej firmy mocno straciły po informacji o wysokości dywidendy.
Jak informuje "Rzeczpospolita", wczoraj cena akcji Gazpromu na moskiewskiej giełdzie spadała o 3,7 proc., a spadek był efektem informacji o poziomie dywidendy. Z relacji dziennika wynika, że rosyjski rząd zdecydował, iż Gazprom przeznaczy na dywidendę 190 mld rubli, z sięgającego prawie 952 mld rubli ubiegłorocznego zysku. "Rz" zwraca uwagę, że oznacza to, iż na dywidendę Gazprom przeznaczy około 20 proc. zysku, podczas gdy w rosyjskim budżecie zakładano, że koncern wyasygnuje na ten cel 50 proc. zysku.
Przypominamy, że na początku tygodnia kursem akcji Gazpromu na moskiewskiej giełdzie zachwiała wypowiedź prezydenta Putina, który odnosząc się do pytań o wielkość dywidendy Gazpromu stwierdził, że zysk koncernu jest papierowy i nie towarzyszy mu realny strumień pieniędzy.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE