ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika Wrocławska
XXI Konferencja GAZTERM: "Stan i perspektywy współpracy gazowej USA - Trójmorze"

Kiedy: 7 - 9 maj 2018
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel AmberBaltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom wynajął firmę na Litwie która będzie lobbować za Nord Stream 2
13.09.2017r. 09:37

Jak czytamy w BiznesAlert, rosyjskie państwowe spółki energetyczne Gazprom i Rosatom chcą poprawić swój wizerunek na Litwie. Litewskie agencje public relations dotychczas unikały podpisywania umów z firmami kontrolowanymi przez Kreml. Jednak w tym roku sytuacja uległa zmianie.
Rosatom, który buduje elektrownię jądrową w Ostrowcu na Białorusi, wynajął agencję PR, która ma siedzibę w Moskwie. Rosyjska spółka próbowała znaleźć na Litwie agencję, która może świadczyć usługi public relations związane z poprawą wizerunku białoruskiej elektrowni jądrowej. Jednak do współpracy nie zgłosiła się żadna firma.Rosyjski koncern gazowy Gazprom, mimo podobnych problemów co Rosatom, w tym roku przełamał bariery i wynajął firmę, której celem jest lobbing za gazociągiem Nord Stream i Nord Stream 2, który uważany jest za rosyjski projekt polityczny.

Partnerem Rosjan ma być firma public relations - PPM Consulting. Szefową jest Indrė Jakaitytė, która w latach 2011-2015 była członkiem wileńskiej rady miejskiej.Jak podają litewskie media, Jakaitytė miała wysłać w tym tygodniu tekst w języku angielskim, z którego wynika, że krytyka "Nord Stream 2" jest "chora", a Gazprom, realizując projekt, "z pewnością nie zajmie dominującej roli na rynku gazu".
PPM Consulting potwierdził, że jest partnerem komunikacyjnym spółki Nord Stream AG na Litwie od początku tego roku.- Mamy pomóc klientowi w rozpowszechnianiu informacji - powiedziała Jakaitytė. Nawiasem mówiąc, do tej pory, w ramach projektu Nord Stream w krajach bałtyckich, agencja public relations była zaangażowana w prace na Łotwie.

Komisja Europejska stwierdziła, że Nord Stream 2 "nie spełnia celów energetycznych Unii i wzmocni pozycję tylko jednego dostawcy - Gazpromu".Prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė ogłosiła, że budowa Nord Stream 2 między Niemcami i Rosją nie jest projektem komercyjnym, a geopolitycznym, który ma na celu osłabić Ukrainę i podzielić Europę - przypomina BiznesAlert.pl.
Lrt.lt , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE