ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XX Konferencję GAZTERM: "Perspektywy dla nowego modelu rynku gazu w regionie Trójmorza"

Kiedy: 15 - 17 maj 2017
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Amber
Organizator: Studio 4u
XVII Konferencja "Rynek Gazu 2017"

Kiedy: 26 - 28 czerwiec 2017
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiKOMENTARZE
28.03.2017r. 06:29

W opublikowanym dziś w "Rzeczpospolitej" tekście "Gazowa szansa Polski, czyli jak dobrze wykorzystać LNG" Jerzy Kurella, ekspert Instytutu Staszica, zabiera głos w sprawie koncepcji budowy w okolicy Trójmieście pływającego gazoportu.
21.03.2017r. 10:05

Eksperci innogy
W pierwszej połowie marca mieliśmy do czynienia z trendem spadkowym ma rynkach terminowych energii elektrycznej, a sytuacja na rynku spot była bardzo stabilna. Na terminowym rynku gazu nadal utrzymywał się trend spadkowy, spadki odnotowano też na rynku spot. Nadal obserwowaliśmy spadkowe sesje na rynku zielonych praw majątkowych.
16.03.2017r. 05:43

Agata Łoskot-Strachota, Szymon Kardaś
W ubiegły poniedziałek KE zadeklarowała gotowości do zakończenia ugodą trwającego już piąty rok postępowania antymonopolowego przeciwko Gazpromowi. Wiele wskazuje jednak na to, że zgłoszone przez rosyjski koncern zobowiązania - w przypadku ewentualnej aprobaty - mogą się okazać niezbyt uciążliwe dla strony rosyjskiej.
15.03.2017r. 21:14

- Pomimo wstępnego porozumienia między Komisją Europejską a Gazpromem w sprawie liberalizacji rynku gazu w Europie Środkowej i Wschodniej, wciąż jest zbyt wcześnie, aby można było ogłosić kres dominacji rosyjskiego giganta energetycznego w regionie - piszą Martin Vladimirov oraz Sijbren de Jong w komentarzu dla Atlantic Council.
15.03.2017r. 21:00

Cena ropy naftowej znowu spada, a publicysta Financial Times wróży drugą rewolucję łupkową.
15.03.2017r. 08:23

- PGNiG podczas wczorajszej konferencji w Warszawie zaprezentowało nową strategię na lata 2017-2022, w której zawarło wizję rozwoju spółki. Wśród strategicznych celów rozwoju wskazano m.in. wzmocnienie pozycji konkurencyjnej przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa rynku w Polsce. Koncern zamierza postawić na rozwój sektora upstream zarówno w naszym kraju, jak i za granicą oraz na projekty infrastrukturalne, a także na zwiększenie obecności na rynkach, w tym na Ukrainie - pisze Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl.
13.03.2017r. 14:40

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Z dokumentów wewnętrznych Komisji Europejskiej, do których dotarł portal Politico.eu wynika, że istnieje poważna różnica zdań między departamentem prawnym a energetycznym w tej instytucji odnośnie tego, czy kontrowersyjny projekt Nord Stream 2 powinien podlegać prawu antymonopolowemu Unii Europejskiej - pisze w swoim komentarzu Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.
07.03.2017r. 12:17

Eksperci innogy
W drugiej połowie lutego wysoki poziom generacji energii elektrycznej ze źródeł wiatrowych przyczynił się do obniżki cen na rynkach spot nawet poniżej 130,0 PLN/MWh w dni robocze. Natomiast na rynku terminowym jednym z decydujących czynników kształtującym ceny były podejmowane na szczeblu europejskim decyzje mające wpływ na kształt rynku uprawnień do emisji CO2. Jeśli chodzi o gaz ziemny, to tak na rynku spot jak i terminowym, mieliśmy do czynienia ze spadkami. Również spadkowe sesje obserwowaliśmy na rynku zielonych praw majątkowych.
01.03.2017r. 17:08

Popyt na LNG w Azji rośnie, tymczasem zapotrzebowanie na węgiel znajduje się w stagnacji. Rośnie ilość akwizycji i fuzji. Z kolei rozwija się rynek mocy.
01.03.2017r. 09:44

Ambasador Danii w Polsce Ole Egberg Mikkelsen udzielił portalowi BiznesAlert.pl wywiadu podczas konferencji pt.: "Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki" zorganizowanej w Warszawie. Dyplomata przedstawił między innymi harmonogram prac przy projekcie Baltic Pipe.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE